Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Amsoil Signature Series 0W-40 Synthetic Motor Oil

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Amsoil Signature Series 0W-40 Synthetic Motor Oil

    Някой пробвал ли е това масло на дизелов двигател и ако - да,какви са впечатленията от работата на двигателя,разход на масло?
    Питам защото досега карах Черокито си 2.8 CRD 2006 с RedLine 0W40,но покрай брекзита се разсъхна работата с доставките.
    От друга страна Amsoil Signature Series 0W-40 Synthetic Motor Oil е позиционирано като масло за бензинови двигатели,а аз не мога да намеря нищо от дизеловата им серия,освен серията за европейски коли.
    Последно редактирано от Валери Недялков; 04-06-21, 13:37.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

  • #2
    Ами то този двигател си е европейски
    А и защо Амсойл? Има и други 0W40 на пазара....Примерно аз мисля да пробвам с Aral SuperTronic 0W-40. API SN/CF, което е като Амсойл-а.

    Коментар


    • #3
      В момента имам интерес към точно това масло.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        Спира те само това, че няма дизелови спецификации ли? Да, и за мен е проблем, но не успявам да открия защо....

        Коментар


        • #5
          Amsoil са търговски партньори и имат тема във форума. Каквото съм питал са ми отговорили.

          Коментар


          • #6
            Знам. Според тях маслото става,но си има специална дизел сигничър серия от която те нямат нищо. Питам за лични впечатления.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              Аз пък мисля , че тези определения на маслото за бензин или дизел са само търговски трикове .
              Гледай самата спецификация по ACEA дали отговаря за твоя мотор и сипвай смело.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                Какво точно очакваш да е личното впечатление от маслото??? Всеки двигател е различен, с различна степен на износване. Дали го гори, изхвърля, работи ли по-меко, или пък чука, това не говори какво е маслото, добро или не.
                И да, cnc82 е прав, ако има спецификацията за дизел API CF, е ОК за двигателя.

                Коментар


                • #9
                  Проблема е точно,че няма спесификация за дизел.
                  Загубих интерес към това масло. Сигничър серията си има дизелови масла. Поръчах от Германия и темата е за триене.
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 04-06-21, 21:21.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X